BRYZKA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
BRYZKA
WIEK:
ok 8 lat
WAGA:
5,6 kg
STAN ZDROWIA:
do zrobienia operacja zwichniętej rzepki
KASTRACJA:
wkrótce
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak
HISTORIA

Kupiona jako  śliczny biały szczeniaczek przez mocno starszych ludzi. Niestety nie mogli już sprawować nad nią opieki. Oczywiście syn również nie mógł, nikt nie mógł przygarnąć „masy spadkowej” w przeciwieństwie do przygarnięcia dóbr materialnych …

  • ZACHOWANIE
    Przemiła suczka, która uwielbia towarzystwo człowieka i przytulanie – sama pcha się na kolana. Delikatna, ale odważna – nie boi się dźwięków miasta, windy, czy jazdy samochodem. Szybko odnajduje się w nowych sytuacjach. Inteligentna – od razu łapie, czego się od niej wymaga, grzeczna i usłuchana. Niestety jej przywiązanie do człowieka i dotychczasowe ciągłe przebywanie z nim doprowadziło do silnego lęku separacyjnego. Pozostawiona sama wpada w panikę i szczeka (nie niszczy) – nawet w klatce. W sytuacji stresowej może także zrobić siku w mieszkaniu.

  • STAN ZDROWIA
    Bryzka przeszła zabieg leczenia koszmarnie zaniedbanych zębów, oczu oraz sterylizacji. Do zrobienia pozostały operacje zwichniętych rzepek

  • INNE PSY
    Unika kontaktu z psami, ignoruje je i obchodzi szerokim łukiem. Gdy są zbyt nachalne, pokazuje zęby.

  • JEDZENIE
    Mało je, niechętnie suchą karmę – wybrzydza, zdecydowanie woli bardziej „mięsne” rzeczy.

  • ZABIEGI WETERYNARYJNE
    Wszelkie zabiegi są dla niej bardzo stresujące, panikuje, ale nie jest agresywna

  • JAZDA SAMOCHODEM
    bez problemu

  • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
    Zachowuje czystość, jeśli nie jest zostawiona sama sobie lub w sytuacji stresowej – np. rano trzeba z nią wyjść nim samemu pójdzie się do łazienki


REASUMUJĄC:

Słodka i inteligentna suczka, przez większość czasu bezproblemowa. Spokojna zwija się w rogalik i śpi obok. Lata, które spędziła u boku starszych niepracujących ludzi znacznie odbiły się na jej zachowaniu. Nie potrafi zostawać sama w domu. Podczas pobytu u swoich opiekunów wyprowadzana była na około bloku, nie zna nowych miejsc, w których silnie się stresuje i szuka wsparcia u człowieka. Ma problem z lękiem separacyjnym, który wymaga pracy.

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Kontynuacja leczenia u wskazanych specjalistów
Dlaczego?

Bryzka przyjechała do nas bardzo zaniedbana. Przez kilka miesięcy udało nam się odzyskać utracone przez wieloletnie zaniedbania zdrowie. Do końca leczenia pozostała operacja zwichniętej rzepki

Nasz podopieczny trafił do nas w bardzo ciężkim stanie. Przez wiele miesięcy wraz ze sztabem weterynarzy specjalistów w danych dziedzinach stawialiśmy psa na 4ry łapy. Leczenie jednak się nie zakończyło. W Wasze ręce chcemy oddać nasze ukochane zwierzę, którego powrót do zdrowia jeszcze się nie skończył. Dlatego też kontrole i ew operacje czy inne muszą odbywać się u weterynarzy prowadzących, którzy od samego początku podejmowali próby zakończone sukcesem aby  nasz psiak powrócił do (prawie) zdrowia. Wszyscy weterynarze specjaliści z usług których od lat wielu korzystamy  znajdują się w Warszawie

Kontynuacja pracy nad sunią
Dlaczego?

Bryzka cierpi na silny lęk separacyjny. Bardzo przywiązuje się do jednej osoby i nie potrafi bez niej żyć. Bardzo płacze pozostawiona sama w domu dlatego wskazana jest kontynuacja pracy nad jej zachowaniem

Szanowni Państwo,

Pies to odrębny niż człowiek gatunek. Na dodatek, wbrew wszystkiemu dość skomplikowany. Ma swoje potrzeby, które my ludzie zobowiązujemy się spełnić. Porozumiewa się z nami swoim własnym językiem, przekazuje treści, które najlepiej rozumie drugi psubrat.

Ludzie przypisują psom ludzkie cechy i potrzeby. W wielu przypadkach krzywdząc je i porównując do siebie. Źle odczytują przekazywane przez nie treści. A później w ramach „niedogadania się międzygatunkowego” powstają problemy, którymi obarczamy psa, nigdy siebie.

Konieczność uczestnictwa w szkoleniu nie wynika z racji utrudnienia komukolwiek adopcji. To wymóg który pomoże Wam zrozumieć swojego przyjaciela a komunikacja będzie właściwa.

Chcąc nauczyć się np. języka obcego poświęcamy temu bardzo wiele godzin. Żeby perfekcyjnie posługiwać się danym językiem musimy obcować z nim cały czas przez wiele lat. Ale żeby kupić w Anglii kanapkę w restauracji wystarczy nam parę słów, żeby się  z obcokrajowcem dogadać. I po to właśnie jest szkolenie. Żeby ogarnąć podstawy komunikacji ze zwierzętami. Żeby nie popełniać błędów i nie prowokować swoim zachowaniem do powstawania kolejnych. Szkolenie nie jest potrzebne nam, ludziom z Fundacji bo my to wszystko już umiemy. Szkolenie potrzebne jest przede wszystkim opiekunom którzy mieli lub nie małe doświadczenie z psami. To Wy musicie pojąć nauki związane z psami, podobnie jak przygotowujecie się do egzaminu na prawo jazdy, gdzie podczas kursu i praktyki uczycie się właściwej komunikacji pomiędzy Wami a maszyną. Skoro tak bardzo przykładamy się do poprawnych relacji z rzeczami martwymi dlaczego mamy nie przyłożyć się do poprawnych relacji z żywą istotą. Naszą ukochaną.

W przypadku osób, które nie posiadały nigdy żadnego psa, lub zgłaszają swoje kandydatury do adopcji psów nad wyraz aktywnych, kreatywnych lub pomysłowych – szkolenie/psie przedszkole/zajęcia sportowe są obowiązkowe.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

  • Treść ogłoszenia

    W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

  • Ankieta

    Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

  • Spacer zapoznawczy

    Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

  • Potrzebny czas

    Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

  • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

    Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

  • Adopcja

    Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

  • Kontakt po adopcji

    Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

BRYZKA

sunia, ok 8 lat, ok 5,6 kg

LAJKA

samiec, ok 6 lat, waga ok 3,7 kg

LUCEK

samiec, 1 rok, 2 kg

SZIMA

sunia, ok 6 lat, waga ok 5 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

  • zł 0,00