DIVA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
Diva
WIEK:
ok 7 lat
WAGA:
7,5
STAN ZDROWIA:
w trakcie diagnostyki w kierunku alergii oraz głośnego oddychania
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
w trakcie
SZCZEPIENIE:
tak
HISTORIA
Diva została odebrana interwencyjnie ze złych warunków. Następnie spędziła rok w schronisku!
Aż trudno uwierzyć, że o tak ładnego i bezproblemowego psa nikt dosłownie NIKT przez rok nawet się nie zapytał. Nie chciałyśmy aby spędziła całe swoje życie jako pies zapomniany dlatego zdecydowałyśmy się na zabranie jej do nas do fundacji

 • ZACHOWANIE

Diva wyglądem przypomina miniaturkę border collie jednak nic bardziej mylnego, jest zwykłym (niezwykłym) kundelkiem, który nawet charakterem odbiega od typu rasy. To niezwykle delikatna oraz spokojna sunia. Pozwala człowiekowi na zrobienie z nią dosłownie wszystkiego, jest pozbawiona jakichkolwiek oznak agresji. Lubi leżeć obok człowiek i być przez niego głaskana. Nie jest psem atencyjnym wręcz można zapomnieć, że w domu jest pies.
Gdy rano odkryje, ze opiekunowie otworzyli oczu wskakuje na łóżko, merdając swoim krótkim ogonkiem zaczyna się czołgać w stronę poduszek po to aby przytulić się i dać porannego buziak opiekunom. Radośnie wita opiekunów gdy Ci wracają do domu z pracy. Potrafi zostawać sama w domu.
Nie boi się obcych ludzi, na spacerach delikatnie podchodzi do nieznanych kobiet. Do innych psów ma stosunek obojętny. Ładnie chodzi na smyczy, dopiero uczy się miasta dlatego czasami jeszcze się czegoś wystraszy. Swoje potrzeby załatwia tylko na spacerach.
Diva będzie wspaniałym przyjacielem dla spokojnej osoby/osób. To świetna towarzyszka podczas wylegiwania na kanapie, dłuższy i krótszych spokojnych spacerów. Dla odpowiedniej rodziny będzie psem IDEALNYM.
 
 • INNE PSY

  Jest bardzo uległa w stosunku do innych psów. Może mieszkać z innym psem/suką wykastrowanym ale nie musi.

 • JEDZENIE

  Możliwe, że będzie wymagała hipoalergicznej karmy (sunia jest w trakcie diagnostyki)

 • ZABIEGI WETERYNARYJNE

  Pozwala sobie na wszystko. Nie wykazuje agresji

 • JAZDA SAMOCHODEM

  Grzecznie podróżuje na tylnym siedzeniu. Uwaga kierowco Diva jest świetnym testerem stylu jazdy, z niektórymi kierowcami zdarza jej się zwymiotować.

 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI

  100% na spacerze
 
REASUMUJĄC:
 • Diva to psi ideał dla spokojnych osób.
 • Uległa w stosunku do innych psów
 • Zachowuje czystość w domu
 • Potrafi chodzić na smyczy

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Kontynuacja leczenia u wskazanych specjalistów
Dlaczego?

Nasz podopieczny trafił do nas w bardzo ciężkim stanie. Przez wiele miesięcy wraz ze sztabem weterynarzy specjalistów w danych dziedzinach stawialiśmy psa na 4ry łapy. Leczenie jednak się nie zakończyło. W Wasze ręce chcemy oddać nasze ukochane zwierzę, którego powrót do zdrowia jeszcze się nie skończył. Dlatego też kontrole i ew operacje czy inne muszą odbywać się u weterynarzy prowadzących, którzy od samego początku podejmowali próby zakończone sukcesem aby  nasz psiak powrócił do (prawie) zdrowia. Wszyscy weterynarze specjaliści z usług których od lat wielu korzystamy  znajdują się w Warszawie

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

JASIO

samiec, waga 2,6 kg, ok 4 lat

SUWKA

sunia, ok 1 roku, ok 5,5 kg

LAJKA

samiec, ok 6 lat, waga ok 3,7 kg

PIGI

sunia, 2 lata, 3 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00