DRAŻETKA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
Drażetka
WIEK:
10+
WAGA:
6 kg
STAN ZDROWIA:
już dobry. Sunia nie ma dolnej szczęki, jednak radzi sobie z jedzeniem rewelacyjnie
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak

Drażetka została znaleziona na ulicy, w woj wlkp. Z trudem próbowała zjeść jakieś kości. Z trudem, bo okazało się, że sunia ma wyrwaną wraz ze skórą żuchwę a jej resztki połamane. Wychudzona, z licznymi ranami na ciele przyjechała pod naszą opiekę do domu tymczasowego

 • ZACHOWANIE
  Mimo zła, które dotychczas ją spotkało sunia kocha człowieka. Jest bardzo potulna, podchodzi i najpierw na podłodze kładzie główkę, później szyję a następnie odsłania brzuch. Jest delikatna i subtelna w swoim pragnieniu dotyku. Wciska się w ramię czy szyję i rozkoszuje drapaniem. Przytula bardzo mocno jak gdyby chciała schować się przed całym światem i ciągle czuć dobro człowieka

 • INNE PSY
  Żyje w stadzie, nie ma z nimi problemu

 • STAN ZDROWIA
  Drażetka przeszła zabieg usuwania wszystkich zębów, w których oprócz bagna, ropy miała włosy, słomę i inne, które prawdopodobnie zjadała próbując przeżyć. Przeszła również natychmiastowy zabieg sterylizacji gdyż miała ropomacicze i zmiany hormonalne. Ma się już dobrze. Przyjmuje leki na tarczycę

 • JEDZENIE
  Sunia dobrze radzi sobie z jedzeniem. Potrafi sama pobierać pokarm oraz wodę. Nie radzi sobie z dużymi kawałkami. Jednak życie na ulicy i wola przetrwania nauczyły ją umiejętnego korzystania z języka. Potrafi wynaleźć kawałek chrupka pod komodą i sama go zdobyć. Najchętniej zjadłaby konia z kopytami i wołała o jeszcze

 • ZABIEGI WETERYNARYJNE
  Dzielnie znosi, szuka wsparcia u swojego opiekuna

 • JAZDA SAMOCHODEM
  Nie przepada ale jest bardzo dzielna

 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
  Po zabiegu sterylizacji zaczęła zachowywać czystość

 
REASUMUJĄC:
Drażetka to pies idealny. Nie narzuca się, nie potrzebuje rozładowania energii. Nie przepada za tłumem, hałasami. Ceni sobie ciszę i spokój. I dłoń człowieka, która musi drapać i głaskać – bo to jest to, co Drażetka kocha najbardziej. No i jedzenie. Chodzenie na smyczy – w trakcie nauki. Miasto jeszcze ją przeraża, potrafi schować się pod samochód. Wbrew temu co ją spotkało jest sunią z podniesionym ogonem. Lubi kołdrę, kocyk, spanie wtulając się w człowieka. Zasługuje na to, co najlepsze

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00