GRZANKA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
Grzanka
WIEK:
ok. 2 lat
WAGA:
ok. 6 kg
STAN ZDROWIA:
bardzo dobry
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak
Sunia została znaleziona w czasie mrozów w pustostanie, zaniedbana, cała w filcach i dredach, kołtunach, które przylegająć do skóry sprawiały jej ogromny ból. Śmierdziała moczem. Przyjechała do nas zestresowana i nieszczęśliwa. Natychmiast podjęłyśmy działania pielęgnacyjne i musiałyśmy obstrzyc Grzankę do zera. Nadmienić musimy iż Grzanka jest psem długowłosym.
 
 • ZACHOWANIE
Grzanka jest młoda, pocieszna i radosna To dusza szczeniaczka zamknięta w dorosłym piesku. Uwielbia towarzystwo człowieka, chętnie wystawia się do głaskania i drapania. Chętnie bawi się zabawkami i obgryza patyki. Na spacerach bardzo się ekscytuje, chce być wszędzie na raz, wszystko sprawdzić, dotknąć, powąchać i naszczekać na co tylko się da. Chodzenie na luźnej smyczy wymaga jeszcze trochę pracy ale już nie jest najgorzej. Świetnie zachowuje się podczas podróży i odnajduje w nowych miejscach.
 
 • STAN ZDROWIA

Grzanka przeszła sterylizację oraz zabieg usuwania kaszaków z całego ciała.

 • INNE PSY

Z daleka piszczy i obszczekuje z ekscytacją ale po zbliżeniu nie wykazuje agresji. Na wybiegu raczej interesuje ją bieganie i patyki niż inne psy. Goni koty i ptaki. Wskazany dom jako jedynaczka, gdyż potrafi zdominować słabszego od siebie psa.

 • JEDZENIE

Karmiona suchą karmą. Nie jest wybredna.

 • ZABIEGI WETERYNARYJNE

Boi się zabiegów pielęgnacyjnych i weterynaryjnych. Szuka wsparcia u swojego człowieka.

 • JAZDA SAMOCHODEM

Na sam widok kluczyków w ręku podskakuje z radości. Chętnie wsiada do auta i doskonale znosi nawet długie podróże.

 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
Nie zdarzyło jej się nabrudzić w domu. Chęć wyjścia na spacer sygnalizuje przy drzwiach.
 
 
REASUMUJĄC:
Jest Kochanym i rozbrykanym psiakiem. Jest mięciutka w dotyku, prawie nie zostawia sierści i wygląda jak pluszowy miś.
Uwielbia kontakt z człowiekiem a najbardziej wspólne spacery. W domu jest bardzo cicha i większość czasu przesypia, ale zdarza jej się biegać z ulubionym pluszakiem i zachęcac domowników do wspólnej zabawy. Nie niszczy, przy zachowaniu odpowiedniej procedury wychodzenia z domu nie piszczy pod drzwiami. Preferowany dom bez innych zwierząt.

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

TULISIA

sunia, wiek ok 13 lat, waga ok. 3 kg

ŁATKA

Sunia, wiek ok. 2 lat, waga ok. 8 kg

HALO

Sunia, wiek ok. 2 lat, waga ok. 6 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00