HALO

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
Halo
WIEK:
ok. 6 kg
WAGA:
ok. 2 lat
STAN ZDROWIA:
bardzo dobry
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak

Warunki adopcji

Halo została znaleziona w największe mrozy i śniegi na wsi, biegnąca po drodze. Pomimo intensywnych poszukiwań właściciela, nikt się po nią nie zgłosił.
 
 • ZACHOWANIE
Halo jest delikatną sunią, która ceni sobie własną przestrzeń. Bardzo lubi towarzystwo człowieka, przytulanie i mizianie, a czasem chce po prostu poleżeć sama. Na spacerach słucha się swojego człowieka i czasem używa go jako „tarczy” przy spotkaniach z innymi pieskami. Bardzo ładnie chodzi na luźnej smyczy i szybko reaguje na komendy. Lubi spokojne i zajmujące zajęcia, jak gryzaki i Konga. Sunia jest ufna wobec nowych ludzi. Dobrze odnajduje się w nowych miejscach.
 
 • INNE PSY
Lubi przywitać się z pieskiem jej rozmiarów, ale boi się dużych psów. Nie lubi psów natarczywych i zdarza jej się odganiać je kłapnięciem zębow.
Odnajduje się w towarzystwie kotów.
 
 • JEDZENIE

Obecnie jest karmiona suchą karmą. Nie jest wybredna.

 • ZABIEGI WETERYNARYJNE

U weterynarza jest spokojna ale bardzo lękliwa.

 • JAZDA SAMOCHODEM

Bez zarzutu, lubi jeździć samochodem.

 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI

Nie zdarzyło jej się nabrudzić w domu. Chęć wyjścia na spacer sygnalizuje piszczeniem.

 
REASUMUJĄC:
 

Halo jest bardzo kochanym i spokojnym psiakiem. Nader wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem. Lubi być blisko niego, dlatego ważne by opiekun miał dla niej dużo czasu. W domu jest bardzo cicha i większość czasu przesypia, ale zdarza jej się panikować gdy zostaje sama. Dobrze, gdyby miała obok siebie drugiego zrównoważonego zwierzaka do wsparcia.

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

Nasi podopieczni to psiaki, które przyjeżdżają do nas z cichych i można powiedzieć spokojnych miejsc. Nie znają miasta: hałasu, samochodów, dużej ilości ludzi, odgłosów miejskich. Przyjeżdżają do naszych mieszkań zlokalizowanych w Warszawie, miejsc, w których mają styczność z ogromną ilością dźwięków im nie znanych. Większość z naszych psów dość szybko oswaja się z miastem albo jest w trakcie, jednak sporadycznie zdarzają się przypadki, które kompletnie nie radzą sobie wśród tylu bodźców. I takie właśnie psy nie mogą mieszkać w mieście. Odnajdują się w ogrodzie a spacer odbywają w cichych miejscach z dala od miasta. Dla nich szukamy domów zlokalizowanych na uboczach, z dala od miejskiego zgiełku.

Nasze psiaki mieszkają z nami w naszych domach. Znamy je najlepiej i obcując z nimi znamy ich potrzeby. Wiemy co lubią, jak reagują na różne sytuacje. Znamy ich przeszłość, mamy do czynienia z dużą ilością psów i wiemy czego można się po nich spodziewać. Dlatego nasze warunki adopcji są nienegocjowalne. Robimy to dla psów, które już kiedyś trafiły na bardzo złego człowieka, przez co znalazły się w naszej Fundacji. Liczymy na zrozumienie z Państwa strony.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

TULISIA

sunia, wiek ok 13 lat, waga ok. 3 kg

ŁATKA

Sunia, wiek ok. 2 lat, waga ok. 8 kg

HALO

Sunia, wiek ok. 2 lat, waga ok. 6 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00