JANECZKA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
JANECZKA
WIEK:
ok 1 roku
WAGA:
ok 4 kg
STAN ZDROWIA:
bardzo dobry
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
nie
Janeczka błąkała się po polach na jednej ze wsi. Wychudzona, przemarznięta ze swoim towarzyszem niedoli – Krecikiem. 
 • ZACHOWANIE
  Janeczka jest bardzo ciekawska i aktywna. Uwielbia towarzystwo ludzi i z chęcią kładzie się obok człowieka. Lubi zabawę i inne psy. Z zainteresowaniem, ale też ostrożnością podchodzi do nowych osób i piesków. Jest bojaźliwa, ale rzadko wpada w panikę. W poczuciu zagrożenia często szuka wsparcia w opiekunie. Nie jest agresywna, a w przypadku nowych znajomości zachowuje lekki dystans. Potrafi chodzić na smyczy, nie szczeka na inne psy, ani też nie ciągnie. Swoje potrzeby zazwyczaj załatwia na zewnątrz jednak zdarza jej się załatwić w domu, jednak robi to na podkład. Kocha być głaskana i drapana po ciałku, lubi być również w centrum uwagi. Często stara się polizać po twarzy opiekuna. To radosna i kochana sunia, która odwzajemnia okazywaną jej miłość.
 • INNE PSY
  Janeczka potrzebuje czasu, aby nawiązać nową znajomość, ale zachowuje się przyjaźnie do innych psów.
 • JEDZENIE
  Je suchą wszystko (karmę, żwacze, ścięgna). Z przyjemnością również schrupie jabłko lub marchew
 • ZABIEGI WETERYNARYJNE
  U weterynarza nie sprawia żadnych problemów, cierpliwie czeka w poczekalni, daje się podnieść na stół.
 • JAZDA SAMOCHODEM
  Bardzo grzecznie jeździ samochodem
 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
  Sporadycznie zdarza jej się wypróżnić w domu. Zazwyczaj w nocy lub bardzo wczesnym rankiem (okolice 3-4 rano)
 
REASUMUJĄC:

Janeczka to cudowny pies o łagodnym i spolegliwym usposobieniu. Jej energetyczne usposobienie sprawia, że nie znosi nudy. Pełna miłości czterokilowa sunia, która najchętniej nie odstępowałaby właściciela na krok. Co też niestety można uznać za wadę, gdyż w domu potrafi nie odstępować człowieka na krok. Sunia jest również bojaźliwa i wciąż uczy się odgłosów miasta. Janeczka może (ale nie musi) zamieszkać z drugim psiakiem. Jednak ten/ta musi być wysterylizowany/wykastrowany, Nie wiemy również jak Janeczka znosi samotność. W naszym domu tymczasowym nie mamy możliwości sprawdzenia tego, gdyż nawet jak Janeczka zostaje bez człowieka to zawsze są inne psiaki.

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

KRECIK

samiec, ok 1 roku, ok 3 kg

PLOTKA

sunia, ok 2 lata, ok 5,5 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00