Madzia

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
Madzia
WIEK:
ok 3
WAGA:
6 kg
STAN ZDROWIA:
bardzo dobry
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak

ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE WSTRZYMUJEMY PRZYJMOWANIE ANKIET

 

„Pies w bloku będzie się męczył, żeby mieć psa to trzeba mieć dom i działkę”, no to miała. Własne podwórko z dala od miejskiego zgiełku, na wsi, w cichej spokojnej okolicy. Budził ją śpiew ptaków, zamiast samochodowych spalin wdychała czyste powietrze, z każdej strony otaczały ją pola i łąki, tylko natura i dużo przestrzeni. Lato na wsi pachniało zbożem, truskawkami, trawą, prawdziwa sielanka, miejsce idealne dla psa, poza tym, że pies ten mieszkał w budzie i nie mógł korzystać z uroków wiejskiego życia, dlatego, że mógł się od niej oddalić jedynie na długość łańcucha. Właściciel Madzi postanowił pozbyć się problematycznego psa, który ma zaledwie 3 lata i dwukrotnie miał już szczeniaki, które on później musiał rozdawać po wsi. Madzia była bardzo zaniedbana, wyglądała jak kupka nieszczęścia, zapach bezdomnego, skołtunione futerko, na szyi rana po łańcuchu…

 
 • ZACHOWANIE
  Na początku bała się wszystkiego, miasta, hałasów, windy. Podczas spacerów była bardzo ostrożna, zatrzymywała się i wyglądała co jest za rogiem zanim zdecydowała się pójść dalej. Szybko zaufała ludziom, jednak dużo trudniej przyszło jej nabranie zaufania do mężczyzn. Teraz jest bardzo przyjaznym pieskiem, który ciągle prosi o uwagę i cieszy się z każdej poświęconej jej chwili, dotyku lub nawet spojrzenia w jej stronę. Dla Madzi na pierwszym miejscu są ludzie, ale uwielbia też bawić się z psami domownikami, a na spacerach jest zainteresowana niemal każdym pieskiem. Jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich psów i żadnemu nie odpuści powitania. Jest prawdziwym psem przytulakiem, zawsze śpi w łóżku, najchętniej tuż obok człowieka. często kombinuje jak dostać się jak najbliżej opiekuna, jeżeli znajdzie odrobinę miejsca to chętnie położy się tuż obok z głową na podusi. Jeszcze nie do końca rozróżnia czym może się bawić. Czasem można ją przyłapać ze skarpetką w buzi. Do butów na szczęście jedynie się przytula, ale ich nie gryzie. Uwielbia się bawić, często podgryza opiekunów po rękach. Miasto już jej nie przeraża, kocha długie spacery.
 
 • INNE PSY
  świetnie dogaduje się z innymi psami
 • JEDZENIE
  Je suchą i mokrą karmę
 • ZABIEGI WETERYNARYJNE
  Dzielnie znosi
 • JAZDA SAMOCHODEM
  nie ma choroby lokomocyjnej, już umie jeździć samochodem
 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
  tak
 
REASUMUJĄC:
 • Ładnie chodzi na smyczy;
 • Nie ma problemów z jazdą samochodem
 • Zostawiona sama w domu, nie szczeka
 • jeszcze nie rozróżnia co jest zabawką a podczas zabawy podgryza po rękach
 • Nie ma problemu z innymi psami
 • Lubi spacery po parku i lesie, 
 • Uwielbia nadstawiać ucho do drapania

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Wymagane szkolenie
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

Pies to odrębny niż człowiek gatunek. Na dodatek, wbrew wszystkiemu dość skomplikowany. Ma swoje potrzeby, które my ludzie zobowiązujemy się spełnić. Porozumiewa się z nami swoim własnym językiem, przekazuje treści, które najlepiej rozumie drugi psubrat.

Ludzie przypisują psom ludzkie cechy i potrzeby. W wielu przypadkach krzywdząc je i porównując do siebie. Źle odczytują przekazywane przez nie treści. A później w ramach „niedogadania się międzygatunkowego” powstają problemy, którymi obarczamy psa, nigdy siebie.

Konieczność uczestnictwa w szkoleniu nie wynika z racji utrudnienia komukolwiek adopcji. To wymóg który pomoże Wam zrozumieć swojego przyjaciela a komunikacja będzie właściwa.

Chcąc nauczyć się np. języka obcego poświęcamy temu bardzo wiele godzin. Żeby perfekcyjnie posługiwać się danym językiem musimy obcować z nim cały czas przez wiele lat. Ale żeby kupić w Anglii kanapkę w restauracji wystarczy nam parę słów, żeby się  z obcokrajowcem dogadać. I po to właśnie jest szkolenie. Żeby ogarnąć podstawy komunikacji ze zwierzętami. Żeby nie popełniać błędów i nie prowokować swoim zachowaniem do powstawania kolejnych. Szkolenie nie jest potrzebne nam, ludziom z Fundacji bo my to wszystko już umiemy. Szkolenie potrzebne jest przede wszystkim opiekunom którzy mieli lub nie małe doświadczenie z psami. To Wy musicie pojąć nauki związane z psami, podobnie jak przygotowujecie się do egzaminu na prawo jazdy, gdzie podczas kursu i praktyki uczycie się właściwej komunikacji pomiędzy Wami a maszyną. Skoro tak bardzo przykładamy się do poprawnych relacji z rzeczami martwymi dlaczego mamy nie przyłożyć się do poprawnych relacji z żywą istotą. Naszą ukochaną.

W przypadku osób, które nie posiadały nigdy żadnego psa, lub zgłaszają swoje kandydatury do adopcji psów nad wyraz aktywnych, kreatywnych lub pomysłowych – szkolenie/psie przedszkole/zajęcia sportowe są obowiązkowe.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

MANIEK

samiec, 1,5 roku, ok 7 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00