MARLENKA

Szukam domu

213239168_10218606199176262_6691912682894301252_n
212556066_10218606199536271_4531051487649777694_n
Dane Informacje
IMIĘ:
MARLENKA
WIEK:
1 rok
WAGA:
3 kg
STAN ZDROWIA:
Marlenka ma wrodzone, nieoperacyjne wodogłowie, torbiel przestrzeni czworaczej, hipoplazję móżdżku. Do końca życia musi przyjmować leki i raz na jakiś czas mieć wykonany rezonans i kontrolną wizytę u neurologa
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak
Historię Marlenki opisujemy w aktualnościach:
 
Malutkie, chudziutkie, przerażone maleństwo przez kilka godzin siedziało w centralnym punkcie na chodniku. Trzęsła się z zimna i katar kapał jej z noska. Patrzyła na ludzi jednym oczkiem, które ma, prosząc o litość i pomoc. Znalazł się wreszcie wspaniały człowiek, który zabrał małą i przejechał 300 km żeby przekazać ją pod naszą opiekę. Początkowo przebywała w szpitalu w Klinice gdzie została poddana pełnej diagnostyce. 
 
 • ZACHOWANIE
  Pierwsze dni w domu tymczasowym spędziła w kącie za szafką, na próby zbliżenia reagowała paniką i agresją. Przerażało ją wszystko, nie tylko obecność człowieka, ale także spacery. Z każdym dniem było coraz lepiej, dystans się zmniejszał. Dotyk już jej nie paraliżuje, ostatnio nawet zaczęła wskakiwać do łóżka.

  Ten pies rozczula wszystkich. Każdy kto ją pozna zakochuje się w niej bez pamięci. Na ulicy wszyscy się za nią odwracają i rozpływają. Każdy bez wyjątku chce ją zjeść z miłości. Bo ten pies to 3 kg cudownej miłości.
  Marlenka zachowuje się jak zdrowy piesek – szczeniaczek. Jest radosna, rozbrykana i pełna energii. Również rozrabia i cwaniakuje, w mig “rozgryza inteligentne zabawki” 🙂
  Często zaczepia psa rezydenta próbując zachęcić go do zabawy, często też podąża z zaciekawieniem za domownikami. W domu tymczasowym najbardziej przywiązała się do psa rezydenta, którego obserwuje i ciągle naśladuje, dlatego też szukamy dla niej domu koniecznie z drugim psem.

  Marlenka wciąż boi się obcych ludzi, na jej zaufanie trzeba sobie zasłużyć a najbardziej nie lubi wizyt u weterynarzy, ale przynajmniej już ich nie gryzie. Wizyt tych było sporo z uwagi na jej problemy ze zdrowiem. Marlenka nie jest pieskiem, który od razu wskoczy na kolana, ale jej miłość można zdobyć przez żołądek – kocha jeść.

 
 • INNE PSY

  Jak najbardziej. Potrzebuje psiego przewodnika
 • JEDZENIE
  Wszystko! Byle dużo 🙂
 • ZABIEGI WETERYNARYJNE
  Czuje się niepewnie w obcych miejscach. Nie przepada, ale da z sobą zrobić wszystko
 • JAZDA SAMOCHODEM
  Nie ma choroby lokomocyjnej. Bardzo grzecznie jeździ w foteliku obok psiego kompana
 • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
  Prawie 🙂
 
REASUMUJĄC:
 • pomimo choroby jest bardzo mądra i szybko się wszystkiego uczy
 • ładnie chodzi na smyczy
  lubi inne psy chociaż na początku może się ich bać
 • grzecznie zostaje sama w domu, nie niszczy
 • grzecznie podróżuje samochodem
 • kocha całym swoim maleńkim serduszkiem
 • jest chorym pieskiem, który musi być pod kontrolą weterynarzy
 • jeszcze nie zachowuje czystości w domu, (załatwia się i w domu i na zewnątrz, ale najczęściej na matę)
 • na początku boi się większości psów, obcych ludzi, najbardziej weterynarzy

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Kontynuacja leczenia u wskazanych specjalistów
Dlaczego?

Nasz podopieczny trafił do nas w bardzo ciężkim stanie. Przez wiele miesięcy wraz ze sztabem weterynarzy specjalistów w danych dziedzinach stawialiśmy psa na 4ry łapy. Leczenie jednak się nie zakończyło. W Wasze ręce chcemy oddać nasze ukochane zwierzę, którego powrót do zdrowia jeszcze się nie skończył. Dlatego też kontrole i ew operacje czy inne muszą odbywać się u weterynarzy prowadzących, którzy od samego początku podejmowali próby zakończone sukcesem aby  nasz psiak powrócił do (prawie) zdrowia. Wszyscy weterynarze specjaliści z usług których od lat wielu korzystamy  znajdują się w Warszawie

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Konieczny drugi pies rezydent
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

Psy przebywające w Fundacji to w większości psy z tzw. kategorii niewidzialnych. Co oznacza ta kategoria? To najcięższe przypadki psów po przejściach. Psy, które w schronisku kompletnie sobie nie radzą. Siedzą skulone w kącie budy, z której nie wychodzą. A na każdą próbę kontaktu ze strony człowieka często reagują agresją. Właśnie dlatego nazywane są niewidzialnymi, gdyż nie mają szans na adopcję. Inne, całe życie spędzają w klatkach rodząc co cieczkę szczeniaki, które ludzie tak chętnie kupują. Maszyny produkcyjne, traktowane bez szacunku, jak worki z ziemniakami.

Wszystkie te psy zostały okropnie skrzywdzone przez ludzi. Dotyk kojarzy im się z ciosem, sam człowiek odbierany jest jako zło. Przyjeżdżają w takim stanie do naszych domów tymczasowych i rozpoczynamy socjalizację. Jednak to nie jest takie proste: wiele miesięcy czy tygodni zajmuje nam zdobycie ich zaufania. Pomaga nam w tym drugi pies, nasz rezydent (lub stado naszych psów) czyli ten sam gatunek skrzywdzonego podopiecznego. To nie pies psa skrzywdził. To człowiek wyrządził mu największe zło. Inne psy pomagają sobie wzajemnie. Uczą skrzywdzonego poruszania się po mieszkaniu, socjalizacji w mieście (nasi podopieczni to głownie mieszkańcy wsi), pokonywania lęków jak również tego, że człowiek jest fajny. To właśnie drugi pies pokazuje mu zabawę piłeczką, leżenie na kanapie czy nadstawianie brzucha do głaskania. I ten właśnie pies do końca pozostaje jego przewodnikiem.

Poddajemy naszych podopiecznych różnym testom, nie tylko się nimi opiekujemy i kochamy jak własne ale również sprawdzamy ich zachowania w różnych sytuacjach. Separacja od psów i zmuszanie do życia wyłącznie wśród ludzi kończy się dla niego wielkim stresem. Siedzenie na kanapą bez chęci wyjścia, brak nawiązywania kontaktu, cierpienie bez psiego przewodnika – taki stan osiągają te psiaki. Dlatego chcąc zapobiec ich nieszczęściu szukamy dla nich domów gdzie będą szczęśliwe u boku drugiego psa, później dopiero człowieka.

Dlatego też mając na uwadze wyłącznie ich dobro i pamiętając w jakim stanie do nas przyjechały konkretne przypadki muszą mieć u boku psiego kompana. Takiego, od którego dostaną wsparcie i naukę. Bo dużo jeszcze przed nimi.

Prosimy o zrozumienie naszych decyzji. Dla nas przede wszystkim liczy się dobro naszego podopiecznego.

Pies/suka rezydent koniecznie wykastrowany
Dlaczego?

W Fundacji Mikropsy wierzymy, że sterylizacja/kastracja jest jedną z najskuteczniejszych (obok adopcji) form walki z psią bezdomnością, a także ochroną zdrowia naszych zwierząt. Działamy na rzecz zmniejszania populacji bezdomnych psów od wielu lat. Widzieliśmy tysiące pokrzywdzonych, chorych, porzuconych, skatowanych istnień. Widzieliśmy rzeczy, o których nie chcielibyście widzieć. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby otoczenie fundacji wyznawało te same WARTOŚCI. Dotyczy to także potencjalnych adoptujących: preferowanymi domami dla naszych podopiecznych będą zawsze domy, które czynnie wspierają walkę z bezdomnością poprzez sterylizację/kastrację swoich zwierząt. Jesteśmy zobligowani do propagowania tej idei nie tylko wobec bezdomnych, cierpiących zwierząt, ale także darczyńców, którzy pokładają ufność w nas i nasze działania. Jeśli Twoje wartości są zbliżone do naszych, zachęcamy Cię do udziału w procesie adopcji. A jeżeli się z nimi nie zgadzasz zapraszamy do adopcji psów z Fundacji lub schronisk, które nie stawiają takich wymogów jak my.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

GACEK

samiec, 1 rok, 6 kg