PIĘTKA

Szukam domu

Dane Informacje
IMIĘ:
PIĘTKA
WIEK:
3 lata
WAGA:
4 kg
STAN ZDROWIA:
bardzo dobry
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
tak
 • NIE DO ADOPCJI
 
Piętka to maleńka sunia, w typie rasy jack russel terier. Jest prześliczna, ot, maleńki piesek, jak z obrazka. Tyle że Piętka ma ogromny kłopot. Uważała, że dotyk człowieka to wielka dla niej kara. Na każdą próbę podejścia reagowała agresją, gryzła na oślep, trzęsła się ze strachu na samą myśl o kontakcie z człowiekiem. Nie mogło być mowy o pogłaskaniu jej, nie dało jej się założyć obroży czy szelek. Pies, który tak się zachowuje stanowi zagrożenie dla człowieka nawet gdy pies waży niespełna 4,5 kg. Życie Piętki wisiało na włosku. Groziła jej igła.

Od wielu lat wyprowadzamy na prostą bardzo ciężkie przypadki. Miesiącami pracujemy nad tym, aby poskładały się do kupy. Część z nas jest behawiorystkami z ogromną praktyką i nie było przypadku, którego nie udałoby nam się naprawić. Postanowiłyśmy pomóc Piętce.

Przyjechała do nas w sierpniu. Wcześniej przebywała w schronisku, które nie miało takich możliwości jak my, które pracujemy z psami mieszkającymi z nami. No i zaczęło się. Krew, siniaki od pogryzienia, niemożność założenia szelek nie wspominając o pogłaskaniu czy wzięciu do łóżka. Przez miesiąc codziennej pracy zaczęłyśmy obserwować efekty. Szelki – sposobem ale dało się założyć, jednak agresja pozostawała. Piętka przeprowadziła się więc do naszej „naczelnej”, która podjęła pracę nad eliminacją jej agresji. Kolejny miesiąc i udało się! Co za radość, Piętka już nikogo nie skrzywdzi swoimi zębami 🙂

Praca nad Piętką wciąż trwa. Cieszymy się z każdego malutkiego kroczku, założenia szelek, merdania ogonem, samodzielnego wejścia do łóżka i wielu innych, jakże niepozornych. To był wyjątkowo trudny pies. Kocha inne psy, uwielbia spacery, niczym szczeniak obgryza różne przedmioty pozostawione w domu. Umie chodzić na smyczy, bawi się z psami. Czasami zdarzają jej się wpadki związane z zachowaniem czystości. Jest nad wyraz mądra, zwinna, sprytna. Jednak – nie lubi dotyku człowieka. Jest już zdecydowanie lepiej niż było na początku jednak nowy dom czeka praca z psem. UWAGA! Szacujemy, że dopiero za pół roku/rok przy ciągłej pracy nad nią Piętka sama przyjdzie po drapanie za uchem. Póki co można o tym zapomnieć.

Szukamy dla Piętki domu, który nie będzie wymagał od niej żeby była przytulaśnym pieskiem nakolankowym a da jej czas. Dużo czasu. Koniecznym jest aby w nowym domu mieszkał pies/suka rezydent. Radosny, z podniesionym ogonem. Osoby chcące adoptować Piętkę muszą zdawać sobie sprawę z tego, że Piętka nie jest psem nakolankowym z radością domagającym się głaskania.
Wymaga nauki „instrukcji obsługi” dlatego konieczne będzie około 4rech spacerów zapoznawczych gdzie pod okiem behawiorysty zostanie wdrożona nauka jej obsługi oraz pokazane wszystkie jej zachowania i reakcja na powyższe.

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Konieczny drugi pies rezydent
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

Psy przebywające w Fundacji to w większości psy z tzw. kategorii niewidzialnych. Co oznacza ta kategoria? To najcięższe przypadki psów po przejściach. Psy, które w schronisku kompletnie sobie nie radzą. Siedzą skulone w kącie budy, z której nie wychodzą. A na każdą próbę kontaktu ze strony człowieka często reagują agresją. Właśnie dlatego nazywane są niewidzialnymi, gdyż nie mają szans na adopcję. Inne, całe życie spędzają w klatkach rodząc co cieczkę szczeniaki, które ludzie tak chętnie kupują. Maszyny produkcyjne, traktowane bez szacunku, jak worki z ziemniakami.

Wszystkie te psy zostały okropnie skrzywdzone przez ludzi. Dotyk kojarzy im się z ciosem, sam człowiek odbierany jest jako zło. Przyjeżdżają w takim stanie do naszych domów tymczasowych i rozpoczynamy socjalizację. Jednak to nie jest takie proste: wiele miesięcy czy tygodni zajmuje nam zdobycie ich zaufania. Pomaga nam w tym drugi pies, nasz rezydent (lub stado naszych psów) czyli ten sam gatunek skrzywdzonego podopiecznego. To nie pies psa skrzywdził. To człowiek wyrządził mu największe zło. Inne psy pomagają sobie wzajemnie. Uczą skrzywdzonego poruszania się po mieszkaniu, socjalizacji w mieście (nasi podopieczni to głownie mieszkańcy wsi), pokonywania lęków jak również tego, że człowiek jest fajny. To właśnie drugi pies pokazuje mu zabawę piłeczką, leżenie na kanapie czy nadstawianie brzucha do głaskania. I ten właśnie pies do końca pozostaje jego przewodnikiem.

Poddajemy naszych podopiecznych różnym testom, nie tylko się nimi opiekujemy i kochamy jak własne ale również sprawdzamy ich zachowania w różnych sytuacjach. Separacja od psów i zmuszanie do życia wyłącznie wśród ludzi kończy się dla niego wielkim stresem. Siedzenie na kanapą bez chęci wyjścia, brak nawiązywania kontaktu, cierpienie bez psiego przewodnika – taki stan osiągają te psiaki. Dlatego chcąc zapobiec ich nieszczęściu szukamy dla nich domów gdzie będą szczęśliwe u boku drugiego psa, później dopiero człowieka.

Dlatego też mając na uwadze wyłącznie ich dobro i pamiętając w jakim stanie do nas przyjechały konkretne przypadki muszą mieć u boku psiego kompana. Takiego, od którego dostaną wsparcie i naukę. Bo dużo jeszcze przed nimi.

Prosimy o zrozumienie naszych decyzji. Dla nas przede wszystkim liczy się dobro naszego podopiecznego.

Pies/suka rezydent koniecznie wykastrowany
Dlaczego?

W Fundacji Mikropsy wierzymy, że sterylizacja/kastracja jest jedną z najskuteczniejszych (obok adopcji) form walki z psią bezdomnością, a także ochroną zdrowia naszych zwierząt. Działamy na rzecz zmniejszania populacji bezdomnych psów od wielu lat. Widzieliśmy tysiące pokrzywdzonych, chorych, porzuconych, skatowanych istnień. Widzieliśmy rzeczy, o których nie chcielibyście widzieć. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby otoczenie fundacji wyznawało te same WARTOŚCI. Dotyczy to także potencjalnych adoptujących: preferowanymi domami dla naszych podopiecznych będą zawsze domy, które czynnie wspierają walkę z bezdomnością poprzez sterylizację/kastrację swoich zwierząt. Jesteśmy zobligowani do propagowania tej idei nie tylko wobec bezdomnych, cierpiących zwierząt, ale także darczyńców, którzy pokładają ufność w nas i nasze działania. Jeśli Twoje wartości są zbliżone do naszych, zachęcamy Cię do udziału w procesie adopcji. A jeżeli się z nimi nie zgadzasz zapraszamy do adopcji psów z Fundacji lub schronisk, które nie stawiają takich wymogów jak my.

Jeżeli jesteś gotów pomóc Piętce i spełniasz powyższe warunki skontaktuj się z nami

Proces adopcji

 • Treść ogłoszenia

  W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

 • Ankieta

  Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

 • Spacer zapoznawczy

  Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

 • Potrzebny czas

  Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

 • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

  Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

 • Adopcja

  Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

 • Kontakt po adopcji

  Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

JASIO

samiec, waga 2,6 kg, ok 4 lat

SUWKA

sunia, ok 1 roku, ok 5,5 kg

LAJKA

samiec, ok 6 lat, waga ok 3,7 kg

PIGI

sunia, 2 lata, 3 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

 • zł 0,00