Adopcje wstrzymane

Zgodnie z coroczną (12-letnią już naszą tradycją!) uprzejmie informujemy, iż od 19 grudnia 2022 do 9 stycznia 2023 roku wstrzymujemy wszystkie adopcje naszych podopiecznych.
Co roku w okresie poświątecznym na ulicach pojawia się rzesza kolejnych bezdomnych psów. Do schronisk przynoszone są niechciane prezenty. Te chciane też, gdyż są brane pod wpływem emocji.
Fundacja Mikropsy nie będzie wydawała psiaków do adopcji w tym okresie. To nie nasz kaprys. To przepełnione schroniska i spojrzenia tych, które latami odsiadują wyroki skłaniają nas do takich (jak co roku z resztą od lat wielu) decyzji.
Dlaczego do 9 stycznia? Mając na uwadze poprzednie życie naszych milusińskich zdajemy sobie sprawę, iż Sylwester będzie dla nich mocnym przeżyciem. Niestety, odgłosy wystrzałów i wypalanych rac słychać jeszcze przez około tydzień. Nie chcemy, aby nasi podopieczni zestresowani fajerwerkami dodatkowo stresowali się zmianą domu (wszystkie nasze psiaki przebywają w domach tymczasowych).
Nasza decyzja nie podlega absolutnie żadnym negocjacjom.
Jeżeli komuś bardzo zależy na tym, aby w Święta jakiś psiak zamieszkał u niego w domu zapraszamy do schronisk. Spędzenie nocy sylwestrowej w bezpiecznym domu będzie najlepszym prezentem ever dla bezdomnego psa!
Służymy pomocą w skierowaniu do schroniska w danym województwie, piszcie do nas na PW.
Uprzedzając odpowiedzi na pytania z lat/miesięcy/tygodni/dni ubiegłych – małych, rasowych psów, szczególnie szczeniaków w schroniskach raczej nie znajdziecie. Takie psy pojawiają się sporadycznie i natychmiast znajdują domy. My możemy pomóc Państwu odnaleźć w niczym nie gorszego przyjaciela kundelka.
Bardzo liczymy na zrozumienie. Dla nas najważniejsze są zwierzęta, a nie kaprysy ludzi.
Zespół Fundacji Mikropsy
ps. APELUJEMY i BŁAGAMY – NIE KUPUJCIE ZWIERZĄT POD CHOINKĘ! Pies to żywa istota nie skarpetki czy krawat!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn