LAJKA

Szukam domu

328719392_1355273001970957_7423433173067440687_n
Dane Informacje
IMIĘ:
LAJKA
WIEK:
ok 6 lat
WAGA:
ok 3,7 kg
STAN ZDROWIA:
dobry (przyjmuje tabletki na tarczycę i serce)
KASTRACJA:
tak
ODROBACZANIE:
tak
SZCZEPIENIE:
HISTORIA

Lajka (samiec) został porzucony przez swojego „opiekuna” z Wietnamu, który nagle postanowił wracać do swojego kraju. Z dnia na dzień facet wręcz wyrzucił swojego psa, nie bacząc na to, gdzie trafi i co się z nim stanie. Na szczęście trafił do nas. Zaniedbany, chory z problemami, które zaczęłyśmy rozwiązywać. Ze starego życia pozostało mu tylko imię, którego nie zmieniałyśmy.

  • ZACHOWANIE

    Uwielbia człowieka, wtula się w niego i prosi o więcej. Oczywiście głaskania 🙂 Jest bardzo energiczny, uwielbia spacery, potrafi chodzić na smyczy. W domu zostaje sam lub z innymi psami, nie protestuje, niczego nie niszczy, potem radośnie wita. Zachowuje czystość, oczywiście pod warunkiem regularnych spacerów.

  • INNE PSY
    ma bardzo dobre relacje z innymi psami, zwłaszcza entuzjastycznie podbiega do psów podobnych mu wzrostem, niektóre może obszczekać, ale jest to objaw ekscytacji, a nie wrogości.

  • JEDZENIE
    w wyniku leczenia je karmę dla psów nerkowych

  • ZDROWIE
    – ma niedoczynność tarczycy, jest opanowana, wystarcza codzienne podawanie forhyronu;
    – ma zwyrodnienie zastawki dwudzielnej, pod kontrolą, dostaje lek (vetmedin), po którym osiągnął dużą poprawę, ale będzie go musiał przyjmować do końca życia;
    – miał podwyższony mocznik i białko, ale zostało wdrożone leczenie, ma podawaną specjalistyczną karmę oraz lek (semintrę) i sytuacja się bardzo poprawiła, wymaga okresowej kontroli.
    Wszystkie problemy zdrowotne Lajka zostały zdiagnozowane i jest podjęte leczenie, które odniosło pozytywny skutek. Od nowego domu będzie wymagana kontynuacja podawania leków, podawanie specjalistycznej karmy i wizyty okresowe u specjalistów: kardiologa i nefrologa.
    Przeszedł dużo zabiegów naprawczych (przyjechał do nas bardzo zaniedbany) kwalifikujących go do zabiegu kastracji i zabiegów stomatologicznych
  • ZABIEGI WETERYNARYJNE
    Znosi bardzo dzielnie. Wielokrotne kroplówki (miał znacznie podwyższony mocznik), zastrzyki, czyszczenie zębów, kastracja – dużo zniósł i należy mu się znaczek „dzielny pacjent”

  • JAZDA SAMOCHODEM
    Nie ma problemu

  • ZACHOWANIE CZYSTOŚCI
    Tak
 
REASUMUJĄC:
  • Ładnie chodzi na smyczy;
  • Nie ma problemów z jazdą samochodem
  • Zostawiony sama w domu, nie szczeka
  • Nie ma problemu z innymi psami
  • Lubi spacery po parku 
  • Uwielbia nadstawiać ucho do drapania
  • Nie nadaje się do domu z dziećmi

Warunki adopcji

Adopcja możliwa wyłącznie w Warszawie lub bliskich okolicach
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

jesteśmy z Warszawy i tutaj prowadzimy Fundację. Tu również znajdują się wszyscy nasi podopieczni, którzy mieszkają w naszych prywatnych domach tzw. domach tymczasowych. Jednym z warunków adopcji jest osobiste zapoznanie z psem, czyli spacer przedadopcyjny. Obustronna decyzja o adopcji nie jest podejmowana natychmiast pod wpływem emocji, lecz po kilku dniach po przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

Podpisanie umowy jest częścią wizyty przedadopcyjnej, która odbywa się w przyszłym miejscu zamieszkania psa. Podczas tej wizyty obecny jest zarówno przedstawiciel Fundacji – koordynator adopcji oraz tymczasowy opiekun.

W obecnej chwili nie mamy dodatkowego czasu, ani środków finansowych na działalność ogólnopolską, która wiązałaby się z jeżdżeniem setek kilometrów na spotkania przedadopcyjne, adopcyjne i poadopcyjne oraz aby rozwiązywać ewentualne problemy po adopcji czy szukać zaginionego psa.

Bardzo ważnym warunkiem adopcji jest obowiązkowe stawiennictwo z podopiecznym minimum raz na pół roku na spotkaniach organizowanych przez Fundację w Warszawie.

Ze względu na wymienione powyżej powody naszym podopiecznym szukamy domów w Warszawie i bliskich okolicach.

Dla osób spoza Warszawy, codziennie na naszym fb, grzecznościowo udostępniamy pieski szukające domów wg opisów, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Prosimy przeglądać naszą tablicę na www.facebook.pl/mikropsy (nie albumy i zdjęcia tylko tablicę) albo udać się do najbliższego schroniska. Z całego serca namawiamy na adopcję psów ze schroniska w Wojtyszkach (woj. Łódzkie) gdzie na dom czekają dosłownie tysiące psiaków. Gwarantujemy, że odwiedzając osobiście chociażby to schronisko znajdziecie Państwo wymarzonego przyjaciela.

Podkreślamy, że do każdego schroniska warto pojechać osobiście. Zdjęcia nie odzwierciedlają wielkości/mniejszości psów, dlatego namawiamy z całego serca na wizytę w schronisku i ratunek dla piesków. Naprawdę, proszę nam wierzyć, że w każdym takim miejscu są piękne i mądre psiaki, które zasługują na danie im szansy. Pomóżcie nam zmieniać świat na lepsze, prosimy.

Kontynuacja leczenia u wskazanych specjalistów
Dlaczego?

Nasz podopieczny trafił do nas w bardzo ciężkim stanie. Przez wiele miesięcy wraz ze sztabem weterynarzy specjalistów w danych dziedzinach stawialiśmy psa na 4ry łapy. Leczenie jednak się nie zakończyło. W Wasze ręce chcemy oddać nasze ukochane zwierzę, którego powrót do zdrowia jeszcze się nie skończył. Dlatego też kontrole i ew operacje czy inne muszą odbywać się u weterynarzy prowadzących, którzy od samego początku podejmowali próby zakończone sukcesem aby  nasz psiak powrócił do (prawie) zdrowia. Wszyscy weterynarze specjaliści z usług których od lat wielu korzystamy  znajdują się w Warszawie

Dom bez dzieci
Dlaczego?

Szanowni Państwo,

pieski przebywające w naszej Fundacji to zwierzęta, które w życiu nie zaznały dobra od człowieka. Zostały przez niego skrzywdzone i naszym zadaniem jest to naprawić. Praca z psem zaczyna się od momentu, kiedy trafia od do domu tymczasowego (nie prowadzimy schroniska, wszyscy nasi podopieczni znajdują się w naszych mieszkaniach w całej Warszawie), a kończy się wiele lat później, kiedy mieszka już w domu stałym.

Pracujemy z psami pod okiem behawiorystów, obserwujemy reakcje w różnych sytuacjach. Przystosowujemy je do powrotu do normalnego życia. Do regularnych posiłków, spacerów, spania w łóżkach i poprawnej komunikacji z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Większość z piesków wciąż boi się człowieka, wysokich tonów, hałasu, nagłych ruchów. Reagują różnie, począwszy od agresji, skończywszy na wycofaniu się i chowaniu pod fotelem czy łóżkiem.

Nasze pieski bywają negatywnie nastawione do dzieci, ale nie tylko z powodu agresji, lecz nadmiernej wrażliwości i bardzo ciężko znoszą niedelikatne traktowanie oraz brak wyczucia, co ma miejsce w przypadku małych pociech. Zdając się na nasze doświadczenie w pracy z psami i określaniem ich zachowań nie jesteśmy z stanie zagwarantować, że dziecko będzie bezpieczne. Nie możemy ryzykować zdrowia i życia Państwa dzieci. Liczymy na zrozumienie.

Jeśli chcesz zaadoptować tego psa i spełniasz powyższe warunki adopcji WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Proces adopcji

  • Treść ogłoszenia

    W treści ogłoszenia znajdują się wszelkie informacje dotyczące psa.

  • Ankieta

    Jeżeli spełniacie warunki adopcji i uważacie, że będziecie idealnymi opiekunami naszego psiaka prosimy o wypełnienie ankiety

  • Spacer zapoznawczy

    Jeżeli przejdziecie pomyślnie ankietę koordynator skontaktuje się z Wami w celu umówienia spaceru zapoznawczego

  • Potrzebny czas

    Po spacerze, kiedy osobiście poznaliście już psiaka wszyscy musimy przeanalizować decyzję

  • Omówienie umowy oraz przygotowanie do adopcji

    Wysyłamy Wam umowę adopcyjną na maila i omawiamy ją

  • Adopcja

    Przygotowujecie się do adopcji (np. zakup niezbędnych akcesoriów) i spotykamy już na adopcję w miejscu zamieszkania psiaka. Podpisujemy umowę, wprowadzamy psa

  • Kontakt po adopcji

    Spotykamy się na piknikach/spacerach min. raz w roku. Poza tym chętnie oglądamy zdjęcia czy filmy z naszymi podopiecznymi.

Masz pytania - napisz do nas

fundacja@mikropsy.org

Inne psy do adopcji

BRYZKA

sunia, ok 8 lat, ok 5,6 kg

LAJKA

samiec, ok 6 lat, waga ok 3,7 kg

LUCEK

samiec, 1 rok, 2 kg

SZIMA

sunia, ok 6 lat, waga ok 5 kg

Bo MikroPomoc Ma MakroMoc

Przekaż darowiznę

  • zł 0,00